راهنمای خرید آنلاین

پرداخت اینترنتی چیست؟
پرداخت اینترنتی به پرداختن پول از طریق اینترنت، در قبال دریافت کالا یا خدمات اطلاق می شود به طوری که این پرداخت بدون نیاز به حضور فیزیکی در بانک یا فروشگاه و از طریق اینترنت انجام شود. در واقع خریدار با استفاده از کارت بانکی خود می تواند از اینترنت خرید کند و پول آن را همان موقع پرداخت نماید.

پارامتر های لازم برای خرید اینترنتی
در هنگام خرید اینترنتی 4 پارامتر کارت بانکی از شما پرسیده می شود که در عکس زیر کنارشان ستاره قرمز زده شده است.

در ادامه به بررسی تک تک این پارامترها می پردازیم:

1- شماره 16 رقمی درج شده بر روی کارت
این شماره در کارت همه بانک ها، بر روی کارت درج شده است. نمونه شماره کارت درج شده بر روی کارت های بانک ملی در عکس زیر آمده است.
خبرهای مرتبط با این خبر را نیز بخوانید - ادامه ی خبر بعد از لینک ها

10 نکته امنیتی هنگام استفاده از اینترنت بانک
ایمن ‌ترین و خطرناک‌ترین دامنه‌های اینترنتی دنیا
کارت های جدید بانکی با امکانات ویژه به بازار می آیند
شگردهای کلاهبرداری اینترنتی
مطمئن ترین بانکهای دنیا

2- رمز خرید اینترنتی یا رمز دوم
رمز خرید اینترنتی، با رمزی که شما هنگام استفاده از دستگاههای خود پرداز ATM وارد می نمائید متفاوت می باشد. حتی این رمز با رمز اینترنت بانک که حساب خود را از طریق اینترنت چک می کنید، نیز متفاوت است.

در اکثر بانک ها زمانی که کارت خود را تحویل می گیرید، رمز خرید اینترنتی ندارید. برای فعال کردن رمز خرید اینترنتی یکی از کارهای زیر را انجام دهید:

1- اکثر بانک ها امکان تعریف رمز خرید اینترنتی را در دستگاههای ATM خود قرار داده اند. به دستگاه خودپرداز بانک خود مراجعه کنید. کارت خود را وارد کنید و بخش عملیات رمز را انتخاب کنید. در بخش رمز دوم یا رمز اینترنتی، رمز خود را تعریف کنید.

2- به شعبه بانک خود مراجعه کنید و بگویید می خواهم رمز خرید اینترنتی دریافت کنم. اگر بانکتان بانک خوبی باشد حتماً راهنمایی می شوید.

3- کد CVV2
کد CVV2 به صورت یک عدد 3رقمی (و به ندرت 4رقمی) مانند شمارۀ 16رقمی حک شده روی کارت، بر روی اکثر کارت ها حک شده است. مثلاً روی کارت های بانک های ملت، صادرات، پاسارگاد، سامان، پارسیان و... به صورت یک عدد 3رقمی حک شده است. یا در برخی کارت های بانک ملی 4 رقمی است و عکس آن را در زیر مشاهده می نمایید.

در برخی کارت های بانک تجارت، کد CVV2 به صورت رقم 17، 18 و 19 بعد از 16رقم شماره کارت حک شده است.

4- تاریخ انقضاء
تاریخ انقضاء هم روی اغلب کارت های بانکی حک شده است. اگر روی کارت شما تاریخ انقضاء وجود ندارد، نگران نباشید. از عدد 12 به جای ماه و از 99 به جای سال انقضای کارت استفاده نمایید.

مشکلات احتمالی پرداخت اینترنتی
سیستم پرداخت اینترنتی توسط بانک های عامل به گونه ای طراحی شده است که هم ایمن باشد و هم ساده و کمترین نیاز به راهنمایی را برای خریدار ایجاد نماید. اما با این وجود برخی اوقات ممکن است مسائلی در هنگام خرید اینترنتی به وقوع بپیوندد.
مثلاً ممکن است در هنگام پرداخت شبکه بانکی قطع شود و پرداخت ناموفق انجام شود.
معمولاً بدترین حالتی که ممکن است به وقوع بپیوندد این است که پول از حساب شما کسر شود، ولی به حساب فروشنده واریز نشود. اما نگران نباشید. در این حالت معمولاً پول شما در حساب های حد واسط بانک است.
نهایتاً خود بانک می باید مغایرت ها را رفع کند. منتظر بمانید و اگر تا 48 ساعت پول به حسابتان برگشت نخورد، آنگاه با پشتیبانی سایت فروشنده و یا بانک عامل پرداخت اینترنتی تماس بگیرید تا مغایرت برطرف شود.

در صورتیکه تمایل به استفاده از این مطالب در سایت یا وبلاگ خود دارید، ترجیحاً از لینک به این صفحه استفاده کنید. چون این راهنماها خیلی زود قدیمی می شود و مفید بودن خود را از دست می دهد. این مطالب توسط سایت بانکی در همین صفحه به روز می شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سونی  سونی ایران   واکمن  ویدئوپروژکتور  لپ تاپ  موبایل  موبایل سونی  نوت بوک  لپ تاپ سونی وایو نمایندگی  نمایندگی سونی  سونی تهران  تلویزیون  پلی استیشن  کنسول بازی  ام پی تری  ام پی فور  ضبط خبرنگاری  گارانتی سونی  ایران رهجو  ضد آب  بازی پی اس فور   دسته پی اس فور  فروشگاه سونی   تعمیرات سونی   هندی کم   دوربین سونی   براویا  تبلت فلش سونی   مموری سونی  اسپیکر سونی  سینمای خانگی  ساعت سونی  هدفون  باتری  هارد اکسترنال  دوسیم کارت   تک سیم کارت  بازرگانی ایران  نیک آوا  آرین  اکسپریا مقاله  سایبرشات             

تلویزیون براویا  تلویزوین سونی  خرید تلویزوین  خرید تلویزیون سونی  فروش تلویزیون  فروش تلویزیون سونی  نماینده سونی ایران  سونی ایران پلی استیشن  خرید پلی استیشن سونی  فروش پلی استیشن سونی  خرید پلی استیشن فروش پلی استیشن خرید براویا تلویزوین براویا  تلویزیون براویا نماینده تلویزیون  تلویزیون موبایل  موبایل سونی اکسپریا  فروش موبایل سونی خرید موبایل  فروش موبایل فروش موبایل اکسپریا 

ضبط صدا  ضبط صدای خبرنگاری

 

sony  sonyiran  vaio  ps4  mp3  mp4 mp-cl1 3d z5 

40w650d 48w650d 55w650d 43w800c 43w80c 50w800c 55w800c 55w80c 50w80c 55x8500d 55x850d 65x8500d 65x850d 75x8500d 55x9300d 65x9300d 75x9400d 49x8000d 43x8000d  49x7000d 43x7000d kd-55x8500d kd-65x8500d kdl-55w800c 60w600c  kdl-60w600c

ps4 ps41216 ps4 slim ps4 pro playstation  xperia

playstation4    bravia

premium  chrom  smartwatch  4k  xperia  walkman  

xperia xz xperia xperia xa xperia xa ultra xperia x xperia z5 premium xperia z5 mobile

bravia  sybershot


 

تضمین بهترین قیمت

ضمانت اصل بودن کالا

پرداخت در محل در تهران

ارسال کالا به کلیه نقاط کشور